Reklamlar

AMD vs Intel

 • 0 Yanıt
 • 1985 Gösterim
 • *
 • Çevrimdışı aslan258

  • Forum Renk
  • *
  • 612
  • +38/-0
  • Cinsiyet: Bay
  • Amaçsız bir dünya boş bir havuza benzer...
   • Profili Görüntüle
   • Forum Renk
  AMD vs Intel
  « : Ocak 21, 2016, 18:21:27 »
  Değerli Forum Renk üyeleri ve ziyaretçileri,

   Bu yazımda çok tartışılan hakkında yüzlerce anket yapılan bir konuyu açıklığa kavuşturacağım. Başlıkta da gördüğünüz gibi AMD işlemci mi? Intel işlemci mi? Bu soruya açıklık getireceğim.
   
   Şimdi bildiğimiz üzere bilgisayarlarımızın beyni olan işlemciler 2 dev marka arasında hangisi daha iyi diye bir tartışma yaratıyor. Çoğu insan kullandığı işlemci markasını savunuyor. Aslında konuya objektif bakmalıyız. Ben bu konuyu size şöyle anlatayım;

   Öncelikle bir bilgisayar topluyorsak bütçemize göre toplamalıyız. AMD işlemcilerde bildiğimiz gibi Intel’e göre daha ucuzdur. Bütçe yönünden bakarsak AMD işlemci avantajlıdır. AMD bir işlemci alırsak ekran kartına ayıracağımız para daha fazla olur buda bir avantajdır. Birde AMD hakkında dedikodular vardır. Yok çok ısınıyor, yok çok sesli çalışıyor. Şunu söyleyeyim bir işlemci ses çıkarmaz fan ses çıkarır.    Isınma konusuna gelirsek öyle çok bir ısınma söz konusu değildir zaten fan takarsın olay biter. Ama “yok olmaz ben daha az ısınsın istiyorum” diyorsanız Intel alın ama unutmayın cebinizden daha fazla para çıkacak.

   Evet gelelim kalite konusuna. Şimdi bazı insanlar derki “Intel bir klasiktir dev bir markadır” birde birisi “AMD mi Intel mi alayım” diye sorunca onlar “Tabi ki Intel buda sorumu” derler. Bende onlara diyorum ki “AMD kalitesiz olsa PlayStation ‘da AMD işlemci kullanılır mıydı?” Onlarda derler “Intel’in bir tarihi var eski ve köklü bir marka” bende onlara diyorum ki “ Intel 1968’de kurulmuştur AMD ise 1969’da kurulmuştur hangi kökten bahsediyorsunuz ikisi de aynı tarihte kurulmuş neredeyse .” Evet kalite konusunda da aralarında bir fark yok ikisi de kaliteli bir işlemci ama Intel alırsanız cebinizden daha fazla para çıkacak.

   Evet bu yazımda AMD mi? Intel mi? Sorusuna açıklık getirdiğimi düşünüyorum. Bir işlemci alacaksanız bütçenize göre alın. Markacıysanız büyük ihtimal yazımda yazdıklarımın tersini düşünüyor olabilirsiniz. Ama olsun ona da bir şey diyemem. Yazımı okuduktan sonra “sen AMD’yi savunmuşsun” diyebilirsiniz. Aslında ben yazımda AMD işlemciler hakkında yanlış bilinen şeyleri anlattım, AMD hakkındaki kötü düşünceleri açıklığa kavuşturmaya çalıştım. Siz siz olun bir marka hakkında önyargılı düşünmeyin araştırın, deneyin ondan sonra karar verin.

  Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

  Alıntı yapılması yasaktır.   
  0
  0
  0
  0
  0


  SONSUZ AŞKIMIZI KİME VAAT EDERSEK EDELİM SONUÇTA HEPİMİZ "ÖLÜMÜN" NİŞANLISIYIZ...

  [Zamanı geldiğinde]

  [Gâvurdan dost, domuzdan post olmaz]

   

  Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

  Kullanıcı Adı: E-Posta:
  Doğrulama:
  Dünyanın en güzel ülkesi? (Türkiye):

  AMD ve Intel Ortak Oluyor!

  Başlatan aslan258Forumun Teknolojideki Gelişmeler

  Yanıt: 0
  Gösterim: 651
  Son İleti Aralık 07, 2016, 18:18:10
  Gönderen: aslan258